Biliyorsunuz son dönemlerde bir seçim yarışıdır gidiyor. Partiler, adaylar farklı iletişim kanallarından seçmenlere ulaşmaya çalışıyorlar. Maalesef Bilgi çağında olmamıza rağmen şu iğrenç bayrak yarışısı rezaletinden kurtulamadık. Heryer alabildiğine bayrak, afiş bazen gökyüzünü görmekte zorlanıyorum dersem inanın abartmış olmam.
Sabah işe gelirken hürriyet gazetesi aldım. İnternet yüzünden bazen gazete almayı aksatsamda gazeteyi her elime aldığımda yanlış yaptığımı, gazeteyi gazeteteden okumak
gerektiğini anlıyorum.
Gazetede ilk gözüme çarpan Bakırköy belediye başkan adayı Ateş Ünal Erzenin'in stickerla logonun üst tarafına yapşıtırılmış ilanıydı. Eee ne var ki bunda diyebilirsiniz hemen cevap vereyim. Gazeteyi Bahçelievlerden aldım yani Sayın Ateş Ünal Erzenin seçim bölgesinde olmayan bir yerden. Aklıma seçim iletişim çalışmalarını yürüten kişilerin bu hatayı nasıl yaptıklarını yerel bir adayın ilanlarının İstanbul baskısına nasıl verildiğini düşünürken (Tabi sadece Bahçelievlere verilmişte olabilir)

Bununla kalsa iyi gazeteyi açtığımda iyice dumur oldum. Dsp Şişli Belediye başkan adayı Mustafa Sarıgül'ün 4 sayfalık tanıtım gazeteciği tüm ihtişamı ve "Obama çakması" fotoğrafıyla karşımda duruyordu. Tamam, sayın Sarıgül'ün asıl hedefinin farklı bir koltuk olduğunu biliyoruz ama yinede Bahçelievler nireeee Şişli nireee? Siyasal iletişimi çağımıza en uygun olarak yürüten kişi Sayın Kılıçdaroğlu samimiyetini bazen sorgulasamda hem mobil hem internet üzerinden başarılı çalışmalar yürüttüğünü söyleyebilirim.
İşin özü; az zaman kaldı kime oy verirseniz verin fakat mutlaka vatandaşlık görevizini yerine getirmek için sandık başında olun.